Gradonačelnici tri od deset opština sa srpskom većinom nisu odovorili na pitanje Kim radija da li će se odazvati na poziv iz Vlade Kosova za sutrašnji sastanak o integraciji srpskog obrazovanja i zdravstva u kosovski sistem.
Nakon što je preksinoć glavni kosovski pregovarač Besnik Bisljimi, kazao u intervjuu RTK2 da je vršilac dužnosti ministra administracije i lokalne samouprave Eljbert Krasnići pozvao svih deset gradonačelnika na sastanak na ovu temu, Radio Kim je pokušao da dobije odgovore od pojedinih gradonačelnika.
Pitanje da li su dobili poziv i, ukoliko jesu, hoće li se odazvati, poslali smo gradonačlnicima Gračanice – Novaku Živiću, Zubinog Potoka – Milošu Peroviću i Štrpca – Ivici Tanasijeviću.
Nijedan od trojice nije odgovorio na pitanja poslata pre više od 24 sata.
Izjavu Bisljimija nisu komentarisali ni ostali gradonačelnici opština sa srpskom većinom, ali ni njihove kolege iz Srpske liste.
Sa druge strane, za podne je u Severnoj Mitrovici zakazan konsultativni sastanak predstavnika Srba u kosovskim institucijama, ali i zaposlenih u bolnicama i prosvetnim ustanovama povodom najnovijih mera koje planira da sprovede kosovska vlada, pa se očekuje da će danas biti jasnije hoće li se srpski gradonačelnici odazvati pozivu iz Vlade Kosova.








