Komandant KFOR-a, general-major Ozkan Ulutaš, sastao se danas sa kosovskim ministrom unutrašnjih poslova u tehničkom mandatu Dželjaljom Svečljom.
O sastanku, koji je održan u kampu „Film City“ u Prištini, izvestila je misija KFOR.
Kako se navodi, Ulutaš i Svečlja razmenili su mišljenja o bezbednosnoj situaciji na Kosovu, kao i o daljem unapređenju komunikacije i saradnje između KFOR-a i Kosovske policije.
Ulutaš je, ističe se u saopštenju, naglasio čvrstu posvećenost KFOR-a da nastavi da doprinosi bezbednosti širom Kosova i regiona.
U saopštenju se potom podseća i na mandat KFOR-a, zasnovan na Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija iz 1999. godine.
„KFOR nastavlja da sprovodi svoj mandat, zasnovan na Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija iz 1999. godine, sa ciljem da doprinese bezbednom i sigurnom okruženju za sve ljude koji žive na Kosovu, kao i slobodi kretanja, u svakom trenutku i nepristrasno“, navodi se.
Na kraju se dodaje i da KFOR blisko sarađuje sa Kosovskom policijom i Misijom Evropske unije za vladavinu prava na Kosovu (EULEX), u okviru njihovih nadležnosti.








