„Nema govora o nekakvim suludim Bisljimijevim idejama, posebno kada je reč o zdravstvu i školstvu“, poručio je večeras Petar Petković, glavni čovek za Kosovo u Vladi Srbije.
On je ovako odgovorio na današnju izjavu v.d. potpredsednika kosovske vlade Besnika Bisljimija.
Bisljimi je danas najpre saopštio da se Zakon o strancima i Zakon o vozilima praktično odlaže na još dva meseca, najavivši u ovom periodu i informativnu kampanju.
Istakao je da će nakon 15. marta puna primena ova dva zakona početi.
„U prvoj fazi primene, posetioci koji ulaze na graničnim prelazima biće snabdeveni informativnim materijalima o posebnim procedurama i pravilima. Ovaj period će trajati do 15. marta. Nakon toga počinje puna primena procedura i pravila predviđenih navedenim zakonima“, naveo je Bisljimi.
Osim toga, u ovom istom saopštenju, Bisljimi je u poslednjoj rečenici saopštio i da bi kosovska vlada trebalo da taj isti period iskoristi kako bi započela proces integracije zdravstvenog i obrazovnog sistema na celom Kosovu.
„Vlada Republike Kosovo saopštava da ovaj afirmativni period primene treba maksimalno iskoristiti za započinjanje procesa suštinske integracije zdravstvenog sistema i sistema obrazovanja na celoj teritoriji zemlje“, naveo je Bisljimi.








