Kosovska vlada treba da iskoristi afirmativni period informativne kampanje za Zakone o strancima i vozilima i za započinjanje procesa suštinske integracije zdravstvenog i obrazovnog sistema na celoj teritoriji Kosova, saopštio je v.d. potpredsednik kosovske vlade, Besnik Bisljimi.
Bisljimi se oglasio najpre u vezi sa implementacijom Zakona o vozilima i strancima, za šta je potvrdio da se praktično do 15. marta odlaže početak primene ovih zakona.
U ovom dvomesečnom periodu, kako je kazao, vršiće se (ponovo) informativna kampanja.
„Ovaj period će trajati do 15. marta. Nakon toga počinje puna primena procedura i pravila predviđenih navedenim zakonima“.
U istoj objavi, u poslednjoj rečenici, preporučio je kosovskoj vladi da isti ovaj period, do 15. marta – iskoristi kako bi započela proces integracije zdravstvenog i obrazovnog sistema na celom Kosovu.
„Vlada Republike Kosovo saopštava da ovaj afirmativni period primene treba maksimalno iskoristiti za započinjanje procesa suštinske integracije zdravstvenog sistema i sistema obrazovanja na celoj teritoriji zemlje“, naveo je Bisljimi.
Bisljimi nije jasno precizirao za koji zdravstveni i obrazovni sistem preporučuje vladi da iskoristi period promotivne kampanje da ga integriše.








