Član Predsedništva Demokratske stranke Vukašin Milićević poručio je da je parlamentarizam u Srbiji u potpunom kolapsu, jer vlast, kako kaže, više ni ne pokušava da simulira demokratski dijalog.
On je istakao da je danas vlast „potpuno odustala čak i od fingiranja dijaloga“, te da se demokratija više ne nalazi u institucijama, već „na ulicama, u učionicama i amfiteatrima“.
„Misija Demokratske stranke je da bude tamo gde je demokratija, da je svim svojim kapacitetima podrži i da se bori za nju“, poručio je Milićević, dodajući da je cilj DS-a da se demokratija vrati u institucije, ali da se to ne može postići „saučešćem u pokušajima režima da održi privid njenog postojanja“.
„Zato DS danas nije mesto u Parlamentu“, zaključio je Vukašin Milićević.








