Poruka koju Vučić u ovoj kampanji šalje svima jeste - "ako budete dobri, tata će da vam da pare", čime gazi dostojanstvo ljudima, kaže za N1 urednik vesti na televiziji Nova Slobodan Georgiev.
"Ne znam čemu je služio taj skup, prošle godine je održao veći skup na platou ispred Skupštine. Očigledno je ove godine zavladao taj strah da će ljudi rano da mu se razilaze, pa je bilo potrebno da ih uvedeš u jedan prostor gde ćeš barem moći da napraviš te moćne kadrove sa kranovima", kaže Georgiev.
MUP je bio angažovan da da procenu broja ljudi na SNS skupu, ali kako kaže urednik, za to nije bilo potrebe jer na ulazima u Arenu su instalirana vrata koja broje.
"To izbroji koliko ljudi stane. Ako je bilo 32.000 ljudi u Areni u subotu, onda je kad je svirala Bijonse bilo između 100 i 150 hiljada na primer. To su njihove besmislice, ali je bilo vrlo važno da se u javnosti plasira ta priča o 70.000 ljudi koje su sakupili. Naravno da nije bilo nikakvih 70 hiljada, bilo je možda 30 hiljada u Areni i ono što se šetalo okolo", navodi i kaže da je Vučić verovatno mislio da će studenti praviti obeležavanje 15. marta.
Režimski tabloidi navode da postoji nekoliko poruka održanog SNS skupa, a Georgiev ističe da je poruka jedna.
"Poruka je - ako budete dobri, tata će da vam da pare. To je poruka koju Vučić u ovoj kampanji šalje svima. On je kandidat broj jedan i kad je obilazio sva ta mesta, šta im je rekao? Ako glasate za mene biće love... To je Vučićeva politika i to on radi Srbiji. On gazi dostojanstvo ljudima", ističe on.
Georgiev navodi da skup u Areni nije demonstracija moći, već demonstracija nemoći jer "mora da se upregne sve što postoji u Srbiji da bi se zadržala vlast".
"Izvodiš celo naoružanje i celu vojsku za tu situaciju, po meni - to je nemoć. Oni u Lučanima recimo vladaju četrnaest godina i imaju tu fabriku gde svi rade, pa čekaj, oni nemaju jednu osobu da kažete - evo ovo je ta osoba, znate je svi, glasajte za tog čoveka ili za tu ženu. Pa kakva je to vlast? Nikakva", smatra on.
"Vučić prekršio Ustav sto puta u mesec dana"
Urednik kaže da mi plaćamo iz poreza državnu i izbornu administraciju koja treba da sprovede izbore.
"A nama država, koju reprezentuje Vučić sa svojim lojalistima kaže - ako niste u stanju da skupite ljude na svakom biračkom mestu i da pratite svaki korak glasačkog listića - pa onda, nemate dokaze. Ukrali ste izbore - nemate dokaze. I sad društvo treba da se organizuje i da prikuplja dokaze na izborima da bi dokazalo da oni kradu, a oni kradu sve vreme", kaže Georgiev.
Izborna trka već nije fer, jer je Vučić prekršio Ustav sto puta u poslednjih mesec dana, smatra on.








