Šta je studentski pokret postigao za godinu dana, od najmasovnijeg skupa ikad u Beogradu 15. marta 2025. do sada, sumirano je na nalogu grupe studenti u blokadi Fakulteta organizacionih nauka BU na mreži Iks.
Na nalogu Blokada FON pobrojani su uspesi studentskog pokreta i upoređeni sa tek otvorenim drugim špilom (karata), zajedno sa objavom, od pre godinu dana od 16. marta 2025. u kojoj su tad rekli da „pametniji ne popušta, pametniji se organizuje“:
„Godinu dana kasnije:
– izabrali smo 250 imena koja će doneti pobedu na izborima
– napisali smo program koji će podići zemlju na noge
– organizovali smo narod u svakoj opštini
– obilazimo kuće u svakom selu
– postali smo faktor ne samo u Srbiji, već i u Evropi
A tek smo otvorili drugi špil…Ne popuštamo, organizujemo.








