Poslanica Stranke slobode i pravde (SSP) i predsednica leskovačkog odbora SSP Jelena Spirić izjavila je da ministar zdravlja Zlatibor Lončar, današnjim otvaranjem samo jednog dela bolnice u Leskovcu, pokazuje ono što građani odavno znaju – da bolnica u Leskovcu nije završena, kako je to ranije tvrdio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
„Ako Vučić tvrdi da je bolnica u Leskovcu već završena, dolaskom da danas svečano otvorite samo njen jedan deo sami ste pokazali ono što građani odavno znaju – da Vučić laže“, navela je u saopštrenju SSP Jelena Spirić, obraćajuči se ministru Lončaru.
Ona je podsetila da je rekonstrukcija Opšte bolnice u Leskovcu počela 2018. godine.
„Građani i danas gledaju nezavršene radove dok vi pokušavate da propagandom predstavite ovaj projekat kao veliki uspeh srpskog zdravstva. Radovi na bolnici u Leskovcu bili su zaustavljeni više od dve godine, jer se u međuvremenu našlo novca za stadion – ali ne i za zdravlje ljudi, iako se više od 10.000 građana praktično bori za jedno jedino bolničko mesto“, ističe Jelena Špirić.
Ona navodi da Lončar, „dok Leskovčani čekaju normalne kapacitete, završetak radova i lekare kojih nema“, Lončar seče „vrpce na nezavršenim zgradama pokušavajući da sakrije činjenicu da je zdravstveni sistem u terminalnoj fazi raspada“.
Ističući da 250.000 ljudi zavisi od bolnice u Leskovcu, Jelena Špirić navodi da oni „zbog nebrige i korupcije gube svoje najbliže“, dok vas zanima samo kako da „namakne“ još koji tender.
„Za razliku od vas, tim ljudima nisu važni tenderi i propagandne vrpce – njima su važni životi njihove dece, roditelja i porodica koje svakodnevno gube bitku u sistemu koji ste pretvorili u ruševinu“, poručila ej poslanica SSP ministru zdravlja.








