Iza zatvorenih vrata zasedao je danas Odbor za Kosovo i Metohiju Skupštine Srbije i usvojio izveštaj o radu vladine Kancelarije za KiM za prošlu godinu.
Sednici je predsedavala predsednica Odbora Danijela Nikolić, a a prisustvovali članovi Žika Gojković, Radovan Tvrdišić, Nebojša Bakarec, Sonja Ilić, Ivan Antić, Goran Rakić, dr Dejan Gurešić, Stefan Krkobabić, Aleksandar Pavić, Aleksandar Ivanović i Verica Milanović. Takođe, sednici su prisustvovali i Slobodan Ilić i Đorđe Komlenski, narodni poslanici koji nisu članovi Odbora, objavljeno je na sajtu Narodne skupštine.
Odbor je obavešten i o toku dijaloga Beograda i Prištine uz posredovanje Evropske unije, navodi se u izveštaju.
Odbor je od strane nadležnih državnih organa informisan o aktuelnoj bezbednosnoj situaciji u AP KiM sa aspekta ugrožavanja bezbednosti srpskog naroda, sa posebnim akcentom na najnovije najave PIS u Prištini da od 15. marta krenu sa primenom diskriminatornih i jednostranih propisa kojima se direktno ugrožava opstanak Srba na KiM, ali i vitalnih prosvetnih i zdravstvenih institucija u pokrajini.
Odbor je zaključio da pitanje naših institucija na Kosovu i Metohiji mora da se rešava kroz dijalog i to kroz okvir formiranja Zajednice srpskih opština, navodi se između ostalog, u izveštaju na sajtu Narodne skupštine.








