Ministarstvo unutrašnjih poslova Kosova počelo je da obučava svoje službenike koji će sprovoditi Zakon o strancima od 15. marta ove godine.
MUP Kosova najavljuje da će se obuka održavati u Gnjilanu, Prizrenu i Severnoj Mitrovici.
Pred početak obuke sastanku sa službenicima prisustvovao je vršilac dužnosti ministra unutrašnjih poslova Dželjalj Svećlja.
Svećlja je naglasio da je značajno osposobljavanja službenika, te što su spremniji, to će Kosovo poslužiti kao model sprovođenja zakona, „sa pozitivnim uticajem na sve građane i posetioce koji dolaze na Kosovo“.
Podsetimo, primena Zakona o strancima, ali i vozilima počela je 15. januara informativnom kampanjom, a puna primena ova dva zakona počeće 15. marta.
MUP Kosova je do sada u više navrata objavljivao uputstva za građane koji dolaze na Kosovo a nemaju kosovska dokumenta.








