Udruženje novinara Srbije (UNS) oštro je osudilo preteće pismo koje je poštom stiglo redakciji televizije N1, ističući da odgovorni za ove pretnje moraju hitno biti pronađeni i kažnjeni.
Na adresu redakcije N1 danas je stiglo pismo u kome pošiljaoci prete, pozivajući se na to kako su prošli članovi redakcije Šarli ebdo. Podsetimo, napad na Šarli ebdo se dogodio 7. januara 2015. godine, kada su braća Said i Šerif Kuaši ubila 10 članova redakcije i dvojicu policajaca.
Nakon što je kontaktirano tužilaštvo u vezi sa pretećim pismom koje je upućeno redakciji N1, policija sa forenzikom je brzo došla na adresu N1 i preuzela pismo.
UNS pohvaljuje ovu brzu reakciju policije i Tužilaštva i očekuje od njih da što pre obaveste javnost o rezultatima istrage, kao i o tome ko je odgovoran za ove jezive pretnje.
Inače, programski direktor N1 Igor Božić je pre samo nedelju dana rekao UNS-u da su Tužilaštvu za visokotehnološki kriminal prijavili brojne pretnje koje su do tada upućene ovoj redakciji u komentarima.








