Kosovsko Ministarstvo industrije, preduzetništva, trgovine i inovacija (MINT) formiralo je posebnu komisiju za proveru električnih brojila, nakon tvrdnji o mogućim greškama u obračunu.
Komisija je, kako su naveli, osnovana danas, u okviru nadležnosti Odeljenja za zaštitu potrošača.
Naglašavaju da do sada nije primljena nijedna žalba građana u vezi sa neispravnim brojilima.
Međutim, kako su istakli, počev od sutra, 1. aprila, komisija će izlaziti na teren i proveravati brojila kod svakog potrošača koji podnese prijavu.
Građani mogu prijaviti sumnje u nepravilno funkcionisanje brojila putem kontakt-telefona 0800 11000, ili putem elektronske pošte: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
MINT ističe da ostaje posvećen zaštiti prava potrošača i obezbeđivanju, prema njihovim rečima, „poštenog i transparentnog tržišta“.
„Komisija će izaći na teren kako bi proverila brojila kod svakog potrošača koji podnese žalbu. Naša misija je da građani budu sigurni da plaćaju tačno za potrošenu energiju“, naveli su.








