Evropska kuća u Severnoj Mitrovicia i Evropska unija na Kosovu organizuju predstavljanje publikacije „Od vizije do inovacije: Inspirativna putovanja žena u svetu tehnologije“, koje će biti održano u ponedeljak, 30. marta, u Evropskoj kući u Severnoj Mitrovici, sa početkom u 10 časova.
Reč je o publikaciji posvećenoj dokumentovanju i promociji dostignuća žena na Kosovu u informaciono-tehnološkom sektoru, koja donosi lične priče, profesionalne prekretnice i inovativne doprinose žena koje, kako navode organizatori, „oblikuju digitalnu budućnost Kosova“.
Događaj će, uz predstavljanje publikacije, obuhvatiti i panel diskusiju, koja počinje u 10 časova.
Okupljanje institucija, IT zajednice i civilnog sektora
Kako je najavljeno, događaj će okupiti predstavnike institucija, tehnološke zajednice, privatnog sektora, civilnog društva i medija, sa ciljem da se istaknu dostignuća žena u IT sektoru i razgovara o značaju jednakih mogućnosti u ovoj oblasti.
Iz Evropske unije navode da publikacija odražava njihovu posvećenost jednakosti, inkluziji i osnaživanju žena, kao i kontinuiranu podršku inovacijama i digitalnoj transformaciji na Kosovu.








