Agencija za vanredne situacije saopštila je sinoć da je na Kosovu registrovan 41 slučaj požara, dok je broj aktivnih žarišta smanjen na 14 u odnosu na prethodni dan.
Na teritoriji Kosova juče je registrovan ukupno 41 slučaj požara, saopštila je sinoć Agencija za upravljanje vanrednim situacijama.
Prema poslednjim podacima, broj aktivnih žarišta smanjen je na 14, što predstavlja pad u intenzitetu u poređenju sa danom ranije.
Aktivni požari i dalje su prisutni u opštinama Mitrovica, Srbica, Uroševac, Istok, Podujevo, Peć i Đakovica.
Profesionalne jedinice za gašenje požara i spasavanje nalaze se na terenu sa punim kapacitetima i rade u koordinaciji sa Kosovskom policijom, volonterima, građanima i lokalnim strukturama, saopštila je Agencija.
Apeluju na građane da ne pale vatru na otvorenom i da odmah prijave svaku pojavu požara ili sumnjive aktivnosti koje mogu izazvati požar.
U saopštenju se posebno zahvaljuju svim vatrogascima, bezbednosnim službama i građanima na pomoći i kontinuiranoj saradnji.








